Obranca Brabec prestúpil zo Sparty do belgického Genku

Český obranca Jakub Brabec predsa len opustil pražskú Spartu a prestúpil do Genku, kde podpísal štvorročnú zmluvu. Dvadsaťštyriročný stopér mal pôvodne namierené do iného belgického celku Andrelechtu Brusel, ale z transferu nakoniec zišlo.

“Záujem mali Genk aj Anderlecht, ale v posledných dňoch do toho vstúpil Genk tak významne, že nebolo čo riešiť . Cítil som z ich strany ďaleko väčší záujem, čo uľahčilo celé moje rozhodovanie. Musím poďakovať Sparte, že mi prestup umožnila. Je to pre mňa ďalší posun v kariére a mám veľkú radosť, že to dopadlo, “ uviedol Brabec pre webu svojho agenta Ondreja Chovanca. “Som šťastný, že som sa dostal do nesmierne ambiciózneho klubu so skvelými fanúšikmi.Zo Sparty som bol zvyknutý hrať o titul a verím, že o neho budem hrať aj v Belgicku, “ doplnil.

V poslednej dobe Brabec vypadol zo základnej zostavy Sparty, vo štvrtkovej odvete 4. predkola Európske ligy sa SønderjyskE ako náhradník rozhodol gólom v 85. minúte o domáce výhre 3: 2 a postupu do skupiny. Odchovanec letenského celku v prvej lige odohral zatiaľ 90 zápasov a strelil šesť gólov, pôsobil aj na Žižkove a v Brne. na konte má jeden štart za reprezentáciu.

“Na Spartu budem spomínať len v tom najlepšom. A vďaka tomu, že som dal postupový gól v Európskej lige, som si asi lepšie rozlúčku ani nemohol priať. Budem na tento zápas spomínať do smrti. Sparte moc ďakujem za všetko, čo som v nej prežil a čo pre mňa urobila.Aj za to, že mi umožnila skúsiť zahraničný angažmán, “ vyhlásil Brabec.

Genk, kde predtým pôsobil aj slovenský obranca Daniel Pudil, v minulej sezóne skončil na štvrtom mieste belgickej ligy, v tomto ročníku si zahrá rovnako ako Sparta v skupine EL. v nej sa tím trénera Petera Maes stretne s Bilbaom, Sassuolo a Rapidom Viedeň.

“Klub je plný mladých talentovaných hráčov a všetky ich udržal. Navyše získali i posily. Chcú sa prať o najvyššie priečky, navyše hrajú Európsku ligu, čo bude ďalší skvelá skúsenosť, “ uviedol Brabec.

” Predo mnou klub kúpil jedného stopéra zo Švédska, mali by sme tu byť tri na dve miesta. Dúfam, že sa skôr či neskôr do zostavy presadím a budem hrať.Vďaka tomu, že klub hrá aj Európsku ligu, tak tréner určite bude zostavu trochu točiť, “ povedal vicemajster Európy do 19 rokov z roku 2011.