Na štadióne Karviná bol premiér. Všetci ho chvália

Do Karvinej, navyše na novo opravený štadión zhruba za 300 miliónov korún, sa najvyššej domácej súťaž vrátila po 17 rokoch. “Je dobre, že je v lige zase o jeden krásny štadión viac,” povedal brnenský tréner Svatopluk Habanec.

Kapacita stánku je 4 779 miest, premiérovému dueli prizeralo 4 522 divákov. Niektoré sedadlá zostala neobsadená, ale voľné boli sektory susediace s tým pre hostí. Nemrzelo futbalistu, že nebolo vypredané?

“To by som nepovedal. Sme radi za každého fanúšika, “povedal Karvinsku obranca Marek Janečka. “Navyše atmosféra bola taká, že až tak nevadí, že nebolo vypredané, aj keď by to bolo pekné.Zákulisia bola dobrá a ďakujeme ľuďom za to. “

Karvináni v domácom debute necítili žiadnu prehnanú nervozitu. “Nie, nebol som nervózny,” povedal útočník Pavol Jurčo. A dodal, že dychová kapela sa nedostala z rytmu. “” Pekný štadión, príjemná atmosféra, “povedal brněnský útočník Jakub Řezníček. “Páčilo sa mi to.Len škoda, že ihrisko bolo mäkšie. “

Brankár hostí Dušan Melichárek povedal, že tráva bola taká trochu divná. “Ale je bomba, že ľudia si ten prvý zápas prišli užiť,” pousmial sa gólman.

Trávnik je novo položený, takže ešte potrebuje čas. “Ľudia okolo robili maximum, aby bolo ihrisko čo najlepšie pripravené, ale všetko je ešte čerstvé,” podotkol Janečka, ktorý podobnú slávu zažil, keď hral v Trnave. “Tam to bolo v trochu väčšom podaní, pretože sme otvárali štadión pre devätnásť tisíc divákov.”

A pokiaľ ide o trávnik, podotkol, že v Trnave to s ním bolo rovnaké. “To je normálne. Od chvíle, keď bol položený, uplynul krátky čas, takže nemohol sedieť a zahustiť.Bolo to pre nás aj pre našich oponentov to isté, dúfajme, že to bude lepšie. Rozhodne sa na to nebudeme vyhovárať. “

Karvinští stihli pred prvom zápase na svojom novom štadióne dva tréningy. Dá sa povedať, že na ňom zatiaľ ešte nie sú úplne doma?

“Nie je to pre nás žiadne cudzie prostredie, kulisa bola super, ľudia nás hnali, štadión bol skoro plný…,” odpovedal Janečka. “Tak by to malo vyzerať a pevne verím, že diváci prídu aj na naše ďalšie domáce zápasy.”

Ten najbližší bude v sobotu 20. augusta od 16.00 s Duklou Praha.