Jedna lastovička jar nerobí, povedal po Interu dvojgólový Kadlec

Sparťania síce dnes v Európskej lige výhrou 3: 1 nad Interom Miláno ukončili výsledkovú i herné mizériu, podľa Václava Kadleca sa však nesmú nechať ukolísať. Autor dvoch gólov je presvedčený, že ak letenský celok v nedeľu neporazí v domácej súťaži Brno, vráti sa všetko do starých koľají.

“Keby nám niekto pred zápasom povedal, že vyhráme a ešte takým štýlom, kedy bude mať Inter jednu šancu za zápas, tak by sme mu ťažko verili, “ povedal Kadlec novinárom. “Ale stalo sa a sme spokojní.Je vidieť, že futbal vieme, teraz to len predvádzať každý zápas, “ dodal.

Sparta nastúpila prvýkrát pod vedením doterajšieho asistenta a trénera dorastu Davida Holoubka, ktorý nahradil v pondelok odvolaného Zdeňka Ščasného a proti Interu prežil prvý zápas v úlohe hlavného kouča medzi dospelými. a pomohol domácim k prvej výhre po štyroch súťažných zápasoch.

“Snažil sa nás motivovať a určil taktiku, s ktorou sme nastúpili. Ale zase tak iné to nebolo, pretože za dva dni toho veľmi nejde zmeniť. Chceli sme sa odpichnúť od dobrej obrany a hrať na brejky, čo Sparta doma moc nehrá, “ uviedol Kadlec. ” Ale ak nevyhráme v Brne, tak sa to vráti do starých koľají.Jedna lastovička jar nerobí, “ pridal.

Holoubek siahol k niekoľkým zmenám, keď do základnej zostavy vrátil Daniela Holzera s Alešom Čermákom a šancu dostal aj Michal Sáčok. ” Bol to ťažký test a musím zložiť klobúk pred mladýma chalanmi, pretože ako CERM, tak sacie aj Dan Holzer zahrali výborne a mňa osobne to trošku prekvapilo, “ vyhlásil.

Kadlec sa pod výhru podpísal góly, ktoré oba strelil v prvom polčase. “Inter bol vzadu veľa neistý, každý balón za obranu smrdel,” povedal dvadsaťštyriročný český reprezentant. “Po prvom góle som si začal hovoriť, že by sme mohli vyhrať.Po druhom už som si bol istý, “ dodal.

Inter síce dvadsať minút pred koncom znížil na 1: 2, ale Mario Holek vzápätí vrátil Sparte dvojgólové vedenie. ” Nebolo to z nejakého tlaku, mali sme zápas pod kontrolou. Bola to jediná akcia a musím nás pochváliť, že sme aj po góle hrali stále rovnako a nikam sme nezalezli a neodkopávali sme balónmi, “ dodal.