Hušbauer dal prvý pohárový gól za Slaviu, nabudúce ale nebude hrať

Záložník Josef Hušbauer sa v odvete 3. predkole Európskej ligy na pôde Ria Ave dočkal prvej pohárovej bránky vo Slávistický drese, ktorá sa nakoniec ukázala ako postupová. Pražania hrali v Portugalsku 1: 1 a po domácej remíze 0: 0 prešli ďalej vďaka väčšiemu počtu strelených gólov vonku. Hušbauer si nenechal radosť pokaziť ani tým, že kvôli tretej žltej karte bude chýbať v úvodnom zápase 4. predkola.

“Mám obrovskú radosť, postup je veľký úspech. Boli sme nepodanie a rovnako sme postúpili. som veľmi rád, že sme postúpili s chalanmi, ktorí hrajú poháre prvýkrát, “ citoval klubový web Hušbauer, ktorý na rozdiel od prevažnej väčšiny spoluhráčov už zažil poháre v drese konkurenčnej Sparty.

Dvadsaťšesťročný záložník sa trafil v 22.minúte spoza vápna presnou prízemný strelou ku vzdialenejšej žrdi. “Miky (Jn Mikula) mi to dal krásne pod seba. Vedeli sme, že terén je nízko strihaný a je to rýchle. Našťastie mi to sedlo a dobre som to trafil,” pochvaľoval si Hušbauer tretie súťažné gól od zimného príchodu do Slavie zo Sparty.

V prvej polovici hral veľkú úlohu, pretože sa na ňom ešte tesne pred pauzou vyfauloval domáci Nadjack, ktorý dostal druhú žltú kartu. “Rozhodca hovoril, že už tam jeden zákrok na žltú mal. Vykompenzoval to po zákroku na mňa,” mienil Hušbauer.

Po zmene strán ale Slávisti aj v presilovke inkasovali a nakoniec sa museli strachovať o postup. “Druhú polovici sme načal zle, nemali sme si nechať dať ten lacný gól. zalezený sme a báli sme sa.Nám brejky príliš nevychádzali, bolo vidieť, že máme mladý tím. Ale našťastie sme hrali celkom kompaktne, “ uviedol Hušbauer.

V 75. minúte dostal tretiu žltú kartu v súťaži a úvodný duel 4. predkola bude musieť kvôli jednozápasovému trestu vynechať. ” Je to škoda. Ale hrám trochu dôraznejšie ako prv, čo tréner chce. Niekedy z toho sú karty. Je to moja chyba, mal som si dať väčší pozor, “ pripustil Hušbauer. ” Radšej by sme hrateľného súpera, aby sme mohli postúpiť do základnej skupiny. To by bol určite veľký úspech aj pre český futbal, “ dodal.